Svět Harryho Pottera

Ahojky :-) Zde se dozvíte vše o kouzelném světě Harryho Pottera

Statistika

Návštěvnost

TOPlist

Albatros

Antimonopolní úřad bude vyšetřovat Albatros kvůli HP

Vlajková loď Albatrosu Harry Potter je opět předmětem sporů. Antimonopolní úřad v pátek oznámil, že zahájil s předním českým nakladatelstvím šetření. To má prokázat, zda Albatros porušil zákon o ochraně hospodářské soutěže.

18. 4. 2008

Důvodem šetření je zejména dohoda o určení ceny pro další prodej uzavíraný společností Albatros s jejími odběrateli.

„Správní řízení se však netýká pouze této jedné knihy, ale obecně vertikálních dohod mezi Albatrosem a jeho odběrateli,“ uvedl předseda Antimonopolního úřadu Martin Pecina.

"Nakladatelství Albatros je samozřejmě o zahájení řízení informováno a plně s ÚOHS spolupracuje. Jsme přesvědčeni, že ve správním řízení prokážeme, že Albatros postupoval v souladu se zákonem a nijak neporušil pravidla hospodářské soutěže," řekl ČTK mluvčí Albatrosu Radovan Suk. 

Dohady a spory vyvol zejména poslední díl ságy o čarodějném učni Harry Potter a relikvie smrti, který vyšel v češtině poprvé na začátku února. Knihu směly totiž nejprve prodávat jen knihkupectví a až s měsíčním odstupem i obchodní řetězce.

Jenže po několika dnech se kniha objevila v prodejnách Teska. Nejprve se spekulovalo, že jde o padělky. Poté se ukázalo, že knihu řetězec získal od internetového obchodu Vltava Stores.

Zdroj: Novinky.cz

Žádné komentáře
 
Doufám že se vám tu líbí a že se tu vyznáte :-)