Svět Harryho Pottera

Ahojky :-) Zde se dozvíte vše o kouzelném světě Harryho Pottera

Statistika

Návštěvnost

TOPlist

J. K. Rowlingová

 

A je to tu, povídka na dvě A5 strany. V pokračujícím článku ji můžete najít jak v anglickém rukopisu, tak i v českém překladu!
Britská spisovatelka J.K. Rowlingová v pondělí vypovídala před newyorským soudem, který se zabývá její žalobou na vydavatele encyklopedie o Harrym Potterovi. Řekla, že záměr Steva Vandera Arka vydat lexikon považuje za čirou krádež a že kvůli sporu musela přestat psát, jelikož ztratila schopnost kreativní činnosti.

Autorka příběhů o čarodějnickém učni Harrym Potterovi, Britka Joanne Kathleen Rowlingová, přiznala, že v minulosti přemýšlela o sebevraždě. Zabít se chtěla po rozpadu prvního manželství, kdy byla bez prostředků a sama se starala o malou dceru Jessiku. Řekla britskému listu Sunday Times.

Slavná autorka Harryho Pottera J.K. Rowlingová představila v Londýně své pohádky nazvané Tales Of Beedle The Bard. Rowlingová vytvořila jen sedm ručně psaných a ilustrovaných kopií a jedna z nich bude později vydražena ve prospěch charity.
Rowlingová píše detektivku, prozradil její soused...
Nebýt jednoho čtyřhodinového zpoždění vlaku z Manchesteru do Londýna v roce 1990, svět by možná přišel o Harryho Pottera. Právě tam prý totiž Joanne Rowlingové tato postava "prostě napochodovala do hlavy".
Pár základních údajů o skvělé spisovatelce.
 
Doufám že se vám tu líbí a že se tu vyznáte :-)