Svět Harryho Pottera

Ahojky :-) Zde se dozvíte vše o kouzelném světě Harryho Pottera

Statistika

Návštěvnost

TOPlist

J. K. Rowlingová

JKR: Snape a Brumbál, dvě největší postavy

JKR znovu potvrdila, že zamýšlí napsat encyklopedii do které by vložila i některé mémě podstatné věci z příběhu. Jo, také odpověděla na otázku, když píše, jestli myslí na herce z filmů? "Jestli mám říct pravdu, tak ne. Jediný herec nebo herečka, která se mi vnutila do psaní, byla Evanna Lynch, ta je absolutně perfektní jako Luna. Když jsem psala knihu, pořád jsem slyšela ten její hlas."

Poté se JKR zaměřuje na zajímavé teorie, které při psaní série slyšela. "Byly zde teorie o Nevillových rodičích, kteří mu předávali tajemné zprávy na obalech od sladkostí…  To jsem vždy viděla jen jako hodně bolestný moment. Nebo moje nejoblíbenější ze všech bláznivých teorií. A to, že Brumbál je ve skutečnosti Harry z budoucnosti. Po třetí knize ke mně přišla jedna žena a povídá mi: "Myslím si, že Snape miloval Lily." V duchu jsem si řekla: "K čertu, co všechno k knihách neodhalím?" Ano, lidé se často dostávali hodně blízko."

Poté se JKR zaměřuje na zajímavé teorie, které při psaní série slyšela.

Dále se její rozhovor soustředil na linie příběhu a několik postav. Autorka přiznala, že některé méně důležité události nebyly vždy plánované a postupně se rozvíjely s příběhem. "Ale ne ty velké, Brumbálův a Snapeův příběh tam vždy byl, celá série je postavena kolem nich."

Dále se její rozhovor soustředil na linie příběhu a několik postav. Autorka přiznala, že některé méně důležité události nebyly vždy plánované a postupně se rozvíjely s příběhem.

"Až v sedmé knize, společně s Harrym, zjistíte, že vlastně o Brumbálově životě, nevíte skoro nic. Harry se ptá: "Ale proč jsem se ho nikdy nezeptal?" Až na konci knihy, kdy měl možnost, se Harry  nezeptal. On ho viděl jako velkou osobnost a cítil, že nemá právo ptát se na osobní otázky."

"U Snapea, na druhé straně, jsem musela celou dobu snižovat záchytné body. Teprve, až nastala chvíle, kdy mělo být vše odhaleno, jste se měli dozvědět, kým Snape doopravdy byl... jaká byla jeho motivace. Jeho příběh jsem musela propracovat skrz všechny knihy a čtenáře tahat za nos. To bylo velmi komplikované a ještě před ukončením Kamene Mudrců, jsem věděla, že Snape a Brumbál budou ty nejdůležitější postavy posledního dílu... No dobře, až po triu Harry, Ron a Hermiona."

zdroj: potterharry.net

Žádné komentáře
 
Doufám že se vám tu líbí a že se tu vyznáte :-)