Svět Harryho Pottera

Ahojky :-) Zde se dozvíte vše o kouzelném světě Harryho Pottera

Statistika

Návštěvnost

TOPlist

J. K. Rowlingová

Rowlingová představila pohádky, které nikdy nevydá

Slavná autorka Harryho Pottera J.K. Rowlingová představila v Londýně své pohádky nazvané Tales Of Beedle The Bard. Rowlingová vytvořila jen sedm ručně psaných a ilustrovaných kopií a jedna z nich bude později vydražena ve prospěch charity.
11. 12. 2007 15:50

Zbylé kopie chce spisovatelka věnovat lidem, kteří se podíleli na vydávání potterovských příběhů. K běžnému vydání pohádek prý nikdy nedojde. Očekává se, že jeden svazek by na aukci mohl vynést až 50 000 liber (přes 1,8 miliónu korun).

Autorka opatřila svazky vázané v kůži i věnováním, ve kterém píše: "Šest z těchto knih bylo darováno těm, kteří byli nejtěsněji spojeni s knížkami o Harrym Potterovi v posledních sedmnácti letech."

Pohádkové příběhy v nich obsažené hrály důležitou roli v sedmém dílu ságy o Harrym Potterovi, obsahovaly totiž rady pro boj s Lordem Voldemortem.

Další knihy o Potterovi už Rowlingová nepíše, ačkoliv jí čaroděj přinesl pohádkové bohatství (podle odhadů asi 720 miliónů euro). Začátkem srpna přes své právníky zakázala šíření amatérského českého překladu své poslední knihy Harry Potter And The Deathly Hallows. Oficiální český překlad nového Pottera se má objevit v knihkupectvích až po Vánocích.

Zdroj: Novinky, BBC

Žádné komentáře
 
Doufám že se vám tu líbí a že se tu vyznáte :-)